Aanmelden symposium

fysiotherapie 16 april 2026

Op 16 april 2026 organiseert Aafje de tweede editie van het Aafje symposium Fysiotherapie met als thema “De geriatrische patiënt in balans; tussen kwetsbaarheid en kracht”. Dit symposium zal plaatsvinden in theater Cascade in Hendrik Ido Ambacht en is bedoeld voor fysiotherapeuten, oefentherapeuten en andere geïnteresseerden. De ochtend bestaat uit twee centrale lezingen, de middag bestaat uit het volgen van drie workshops naar keuze. Accreditatie zal worden aangevraagd voor zowel het ‘Basisregister Algemeen Fysiotherapeut’ als voor het deelregister ‘Geriatriefysiotherapeut’.

Profiteer tot en met 31 december 2025 van het aantrekkelijke early bird tarief van € 195,- (inclusief btw).
Na deze datum betaal je het bedrag van € 225,- (inclusief btw). Dit is inclusief koffie/thee en lunch.

Programma 16 april 2025

08-45 - 09.15 uur Inloop met koffie en/of thee
09:15 - 09:25 uur Opening
09:25 - 10:40 uur Marnik Gommers (Specialist Beweeggedrag, Kenniscentrum Sport & Bewegen) | De doelgroep senioren in beweging? Of toch niet?; De effecten, het nut en de noodzaak ten aanzien van sporten en beweging voor senioren; prikkelen morgen iets anders te doen dan vandaag
10:40 - 11:00 uur Pauze
11:00 - 12:15 uur Prof. dr. Peter Beek (Professor Faculteit Gedrags- en Bewegingswetenschappen) | Motorisch leren adequaat toepassen binnen behandelprogramma´s voor de oudere cliënt
12:15 - 13:15 uur Lunch
13:15 - 14:00 uur Workshopronde 1
14:10 - 14:55 uur Workshopronde 2
14:55 - 15:15 uur Pauze
15:15 - 16:00 uur Workshopronde 3
16:10 - 16:25 uur Afsluiting
16:25 - 17.00 uur Borrel met mogelijkheid tot netwerken

Workshops

In de middag zijn er drie workshoprondes van elk 45 minuten. Er zijn in totaal zes workshops. Voor dit symposium kun je kiezen uit drie workshops. Graag jouw voorkeuren voor ronde 1, 2 en 3 aangeven op het inschrijfformulier. Daarna wordt je op volgorde van inschrijving ingedeeld in de workshops.

We vragen je ook om voorkeur 4, 5 en 6 door te geven, indien een workshop vol is plaatsen we je in één van de andere workshops van jouw voorkeur.

  • Workshop 1 - Bekkenproblematiek bij ouderen (Marijke Slieker)

    Dr. Marijke Slieker (Bekkenfysiotherapeut, Docent)
    Bekkenproblematiek bij ouderen

    Meer informatie volgt

  • Workshop 2 - Muziek als (fysiotherapeutische) toepassing binnen de neurorevalidatie en dementie (Anne Verhagen)

    Anne Verhagen (Geriatriefysiotherapeut)
    Muziek als (fysiotherapeutische) toepassing binnen de neurorevalidatie en dementie.

    Muziek is krachtig en kent vele toepassingsmogelijkheden, ook bij CVA-patiënten. De toegevoegde therapeutische waarde van muziek kan toegeschreven worden aan verschillende aspecten. Muziek is namelijk overtuigend, innemend, emotioneel, fysiek, sociaal en vooral persoonlijk. Al deze aspecten zorgen voor verschillende toepassingsmogelijkheden in diverse (zorg)settingen om zo bewegen, geheugenverlies, een veranderend gevoel van eigenwaarde of pijn positief te beïnvloeden. Hoe dit precies werkt, wat de huidige wetenschappelijke evidentie is en hoe u muziek bewuster kunt inzetten in uw werk? Daar gaan we samen in deze interactieve, muzikale workshop achter komen.

  • Workshop 3 - “Ouderenzorg van Morgen: Interdisciplinair, Innovatief en Duurzaam in Beweging" (Christianne Bessems)

    Christianne Bessems (Geriatriefysiotherapeut, Docent)
    “Ouderenzorg van Morgen: Interdisciplinair, Innovatief en Duurzaam in Beweging”

    De dubbele vergrijzing vraagt om vernieuwde zorgmodellen: meer zorg thuis, kortere ziekenhuisopnames en een brede samenwerking. Geriatriefysiotherapeuten spelen hierin een cruciale rol, vooral door aandacht te hebben voor sarcopenie en kwetsbaarheid bij ouderen. Het combineren van betekenisvol bewegen, aandacht voor voeding naast progressieve krachttraining biedt effectieve oplossingen.
    Interdisciplinair werken met zorgverleners, gemeenten en mantelzorgers is essentieel voor toekomstbestendige zorg. Preventie en positieve gezondheid staan centraal, waarbij eigen regie en zelfzorg worden gestimuleerd. De praktijk is uitdagend, maar met innovatieve technologieën en een holistische benadering kunnen we de zorg verbeteren en ouderen ondersteunen in hun zelfredzaamheid en kwaliteit van leven.

  • Workshop 4 - Train met Impact: Kracht, power en balans voor de oudere patiënt (Margreet van Dijk )

    Dr. Margreet van Dijk (Fysiotherapeut, Onderzoeker)
    Train met Impact: Kracht, power en balans voor de oudere patiënt

    In deze interactieve workshop leer je hoe je de intensiteit van kracht-, power- en balansoefeningen bij ouderen doelgericht kan bepalen en bijsturen. Via praktische tools zoals de Borgschaal en de Balance Intensity Scale oefen je het inschatten van trainingsintensiteit in kleine groepjes aan de hand van realistische casussen. De nadruk ligt op het trainen tot vermoeidheid, het gebruik van snelheid bij powertraining, en het veilig uitdagen van evenwicht. Theorie en praktijk wisselen elkaar af, met als doel: effectievere en functioneel gerichte oefentherapie voor de oudere cliënt.

  • Workshop 5 - ‘Ademhalen voor gevorderden’. Een praktische, leerzame en amusante verkenning van ons ademmechanisme (Jan-Paul van Wingerden)

    Dr. Jan-Paul van Wingerden (Directeur Spine & Joint Centre)
    ‘Ademhalen voor gevorderden’. Een praktische, leerzame en amusante verkenning van ons ademmechanisme

    Ademhalen doen we allemaal. Het lijkt zo gemakkelijk. Je hebt behoefte aan zuurstof, opent je mond en je ademt. Niets is minder waar. Ademhalen is afhankelijk van veel factoren waaronder je buikwand. En hier staan we zelden bij stil. In deze workshop maak je kennis en ervaar je aan je eigen lichaam hoe het ademhalen werkt en wat ervoor kan zorgen dat je ademhaling verandert of zelfs verstoord raakt. Een praktische workshop met kennis en ervaringen waar je de rest van je carrière je voordeel mee kunt doen.

  • Workshop 6 - Een schop onder je comfortzone – Provocatief coachen in de revalidatie (Danielle de Roos)

    Danielle de Roos (Zelfstandig docent, Tegenwind training)
    Een schop onder je comfortzone – Provocatief coachen in de revalidatie
    Ontdek hoe humor en verwarring verrassend krachtig gereedschap is voor verandering en zelfsturing

    Provocatief coachen draait om het creatief door elkaar schudden van vaste patronen: verwarring is immers vaak de motor voor verandering. In deze workshop ontdek je hoe je met humor en een knipoog zelfs serieuze problematiek lichter kunt benaderen. Door uitdagende, speelse interventies leren cliënten hun eigen kracht beter aan te boren en wordt self- management gestimuleerd. Na een kort theoretisch kader ga je vooral zelf oefenen: ervaren hoe plagen, prikkelen en plezier maken, verrassend veel in beweging zet.

No results found!

Inschrijven symposium 16 april 2025

Hieronder kun je je inschrijven voor het symposium. Ook betaal je direct voor het symposium. Zodra de betaling is voltooid, is de inschrijving definitief. Je ontvangt hiervan een bevestiging op het opgegeven mailadres.

Let op: Indien je onverhoopt verhinderd bent zal er geen restitutie worden verleend. De tickets zijn echter wel overdraagbaar. Wel raden we je aan wijzigingen door te geven via zodat accreditatiepunten worden toegekend aan de juiste persoon.


















Praktische informatie

No results found!