Veel taken
“Chantal neemt mij heel veel werk uit handen. Ze is één dag per week hier op kantoor en dan zet ze nieuwe vrijwilligers in het systeem, maakt contracten, verstuurt brieven, tikt de nieuwsbrief en verstuurt verjaardagskaarten. En als ik er niet ben, vanwege vakantie of ziekte, kan ze me zelfs voor een groot deel waarnemen – áls ze dat wil”, vertelt Astrid enthousiast.
“Ik voel me geen vrijwilliger, maar echt onderdeel van het team. Die waardering is heel fijn.”
-Chantal Fransoo, administratief vrijwilliger bij Aafje
Gezien en gewaardeerd
Chantal is blij met al deze verantwoordelijkheden: “Ik heb een administratieve achtergrond, maar ben voor 100% afgekeurd. Sinds ik dit werk doe, heb ik echt weer een doel in mijn leven. Plus een sociaal netwerk.” Astrid vult aan: “Chantal zorgt ervoor dat vrijwilligers zich gezien en gewaardeerd voelen. Dat is ontzettend belangrijk. Maar ikzelf ben ook heel blij met haar aanwezigheid. Voordat we aan de werkdag beginnen, doen we eerst altijd even koffie en maken we een praatje.”
“Chantal neemt mij zoveel regeltaken uit handen. Ze maakt echt het verschil.”
-Astrid Knöps, coördinator informele zorg en vrijwilligers bij Aafje
Een sterk team
Astrid en Chantal vormen dan ook een sterk team. “We vertrouwen elkaar volledig en weten wat we aan elkaar hebben. Dat maakt het werk niet alleen makkelijk, maar ook heel leuk”, vertelt Chantal. “Als mensen twijfelen om vrijwillig aan de slag te gaan, zou ik zeggen: doe het. Het is fijn om onderdeel te zijn van een team en echt iets bij te dragen. Daarbij is de flexibiliteit ideaal: als ik een keer niet kan, is dat geen probleem. Die vrijheid is prettig”, sluit Astrid af.