Aafje Molenlei officieel geopend

Deel dit bericht:

Rotterdam Schiebroek is een verpleeghuis rijker. Op donderdag 9 juli opende Aafje Molenlei officieel haar deuren. De hagelnieuwe locatie aan de Meidoornsingel 208 biedt ruimte aan bewoners met dementie en aan cliënten die revalideren.

Hugo Mans (Raad van Bestuur) en Ferry Bezem (directeur Aafje huizen) verrichtten de officiële opening. Wat volgde was een feestelijke middag met bewoners, medewerkers, familie, samenwerkingspartners en andere genodigden.

Verschillende vormen van zorg onder één dak

Aafje Molenlei beschikt over 78 moderne studio’s: 36 als thuis voor mensen met dementie en 42 voor kortdurende revalidatie, herstel en diagnostiek. Het gebouw is ontworpen met veel aandacht voor comfort en zelfstandigheid. De studio’s zijn ruim, met veel licht en praktische voorzieningen zoals rolstoelvriendelijke en slimme badkamers. Ook de gezamenlijke ruimtes zijn ingericht om bewoners en cliënten een huiselijke en vertrouwde omgeving te bieden.

Aafjes zorg

Voor mensen met dementie draait de zorg om herkenbaarheid, rust en persoonlijke aandacht. Door een veilige leefomgeving en duidelijke dagstructuur sluit Aafje aan bij wat iemand wél kan en fijn vindt in het leven. Voor cliënten die revalideren ligt de focus op oefenen en zo veel mogelijk zelfstandigheid terugwinnen, zodat ze snel weer terug kunnen naar hun eigen woonomgeving.

Een ‘all-in’-omgeving

“Met de opening van Aafje Molenlei bieden we mensen een locatie waar verschillende vormen van zorg samenkomen. We creëren hiermee een omgeving die aansluit bij de behoeften van ouderen én bij de uitdagingen waarvoor we staan in de sector. Goede zorg gaat allang niet meer alleen over behandeling en ondersteuning, maar ook over de omgeving waarin mensen wonen en herstellen”, aldus Guy Buck, voorzitter van Aafjes raad van bestuur.

Verbonden met de buurt

Ook een pluspunt: het nieuwe woon- en revalidatiecomplex zit in hetzelfde pand als de H. Bernadettekerk. Een aantal ruimtes wordt met elkaar gedeeld. Zo ontstaat verbinding tussen de zorglocatie en de gemeenschap. En wordt Molenlei niet alleen een plek voor zorg, wonen en revalidatie, maar ook een ontmoetingsplaats voor de buurt.

Aafje en de H. Bernadette kerk zijn ook technisch aan elkaar verbonden. Door op een slimme manier met de beschikbare zonne-energie om te gaan, wordt deze optimaal benut. Hierdoor is het mogelijk om het gecombineerde gebouw zonder gasaansluiting van energie te voorzien.

Investeren in de zorg van morgen

Aafje blijft investeren in toekomstbestendige ouderenzorg. Door nieuwe locaties te ontwikkelen wil de zorgorganisatie blijven bijdragen aan goede zorg, passende woonplekken en een fijne omgeving voor bewoners, cliënten en medewerkers.