Ga naar Content

10 juli 2012

'Een verhaal dat smaakt' - een maaltijd met verhalen bij Aafje Hoppesteyn

 

“Je eerste zoen vergeet je nooit meer,” zo begint Jan Schot zijn verhaal in het laatste deel van ‘Een verhaal dat smaakt’. Het toetje is achter de rug, maar we hebben nog een aantal prachtige verhalen over de liefde te goed. Daarvoor hebben we al genoten van verhalen over eten (uierbrood!), de oorlog, spelen op straat en vakantie in Hoek van Holland.

‘Een verhaal dat smaakt’ is eenvoudig van opzet. Je schuift aan tafel aan in Brasserie aan de Boezem en luistert tussen de gangen door naar verhalen over vroeger die worden verteld door wijkbewoners. Regisseur Mariëlle van de Griendt en schrijver Willy Hilverda werkten acht middagen met hen aan eigen verhalen en het resultaat mag er zijn. Het is niet te merken dat het voor de meesten de eerste keer is dat ze voor een echt publiek staan. Verhalen roepen altijd andere verhalen op, dus ook tijdens het eten is het geen moment stil.

Nadat Corrie Buit heeft verteld hoe haar kersverse echtgenoot haar na de oorlog leerde fietsen op de Varkenoordseweg, wordt gezamenlijk het lied ‘Spring maar achterop’ gezongen en is het echt voorbij. “Tot volgend jaar,” zegt een bewoner van de Crooswijksesingel die zichtbaar heeft genoten van deze maaltijd met verhalen.

‘Een verhaal dat smaakt’ speelde zich af op 4, 5 en 6 juli 2012 in Brasserie aan de Boezem bij Aafje Hoppesteyn en was een initiatief van Mariëlle van de Griendt, Willy Hilverda en Aafje. Elke avond schoven zo'n veertig bewoners en buurtbewoners aan tafel. De vertelvoorstelling werd financieel ondersteund door de dienst Kunst en Cultuur van de Gemeente Rotterdam.

Bijbehorende afbeeldingen

« terug naar overzicht

Vraag het Aafje

Bel onze klantenservice

088 8233 233

of stuur een e-mail

Afbeelding: Bel mij

Deel uw ervaring